Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... dezbatere succesiune intre fiu si nora
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

dezbatere succesiune intre fiu si nora

Buna seara ,
as dori sa stiu care sunt cotele de mostenire ce revin fiului si nurorii fara copii , la dezbaterea succesiunii
La a cui succesiune va referiți? Nora nu își moștenește socrii, ci pe sot.
La va referiți?
2 persoane au avut 2 fii , unul din ei a decedat inaintea parintilor , dar era casatorit fara copii , apoi a decedat tatal si de curand a decedat si mama, ramanand in urma lor un fiu si nora .
Ma interesa care este cota fiului si a nurorii ,la dezbaterea succesiunii , avand in vedere faptul ca pana in acest moment nu s-a dezbatut nici o succesiune
Din păcate pt nora, nu moștenește nimic, doar fiul e.moștenitor.
Multumesc pentru raspuns si promptitudine