avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 790 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Calcul concedii medicale
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Calcul concedii medicale

Va rog daca poate sa ma ajute cineva in urmatoarea situatie: am o angajata care are concediu medical in luna martie 2015, in luna septemb 2014 a mai avut concediu medical( 14 zile lucrate si 8 concediu medical), cand ii calculez baza de calcul si zilele baza de calcul nu stiu ce sa ii iau la luna septembrie ca zile baza de calcul 8 zile s-au 14

Multumesc!
Cel mai recent răspuns: elam , utilizator 14:51, 31 Martie 2015
se iau in calcul total zile = cele lucrate si cele de medical = 22 zile
iar pt. baza de calcul total brut realizat la luna septembrie 2014
Ultima modificare: Marți, 31 Martie 2015
elam, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Calcul concediu medical ContSters264538 ContSters264538 Am un caz si nu prea stiu cum sa calculez, daca ma poate ajuta cineva... va multumesc anticipat. salariatul x are in luna septembrie concediu medical initial ... (vezi toată discuția)
Calcul concediu medical si prenatal ady@p ady@p va rog frumos daca doriti sa-mi calculati si mie cati bani ar trebui sa iau pe luna octombrie. in luna octombrie am fost 8 zile in concediu medical 75% si 14 ... (vezi toată discuția)
Calcul concediu medical si contributii dona77 dona77 Buna ziua, Am urmatoarea situatie: angajat din data de 22.04.14 (deci 5 zile lucrate in aprilie), in perioada sept.2013-martie 2014 beneficiar indemnizatie ... (vezi toată discuția)