Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Calcul concedii medicale
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Calcul concedii medicale

Va rog daca poate sa ma ajute cineva in urmatoarea situatie: am o angajata care are concediu medical in luna martie 2015, in luna septemb 2014 a mai avut concediu medical( 14 zile lucrate si 8 concediu medical), cand ii calculez baza de calcul si zilele baza de calcul nu stiu ce sa ii iau la luna septembrie ca zile baza de calcul 8 zile s-au 14

Multumesc!
se iau in calcul total zile = cele lucrate si cele de medical = 22 zile
iar pt. baza de calcul total brut realizat la luna septembrie 2014
elam, utilizator