avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1787 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Cumparare vaccin obligatoriu din banii ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Cumparare vaccin obligatoriu din banii contribuabilului, decontare ulterioara

Buna ziua,

Am si eu o mica problema.
Maine ar trebui sa vaccinez copilul, ca parte a schemei nationale de vaccinare obligatorie, pentru doua luni.
Vaccinul ar trebui asigurat gratuit de medicul de familie.
Problema apare prin prisma faptului ca medicul de familie m-a informat ca vaccinul nu se afla in stocul cabinetului si ca va trebui cumparat de mine.
In acest caz,daca voi cumpara vaccinul, as avea pretentia ca aceste cheltuieli sa imi fie decontate de CAS.
Credeti ca va fi posibil?

Multumesc

Alte discuții în legătură

Vaccinarea - obligativitate sau abuz? ramonas1000 ramonas1000 Vaccinarea obligatorie este legala? Stiu ca medicii de familie au obligatia sa vaccineze copiii conform schemei de vaccinuri, dar sunt vaccinarile ... (vezi toată discuția)
Plangere pentru medic de familie. pot sa i fac plangere medicului de familie pentru ca nu mi a ... Ionela Nicoleta Vasile Ionela Nicoleta Vasile Pot sa i fac plangere medicului de familie pentru ca nu mi a facut vaccinul copilului la timp, fiind vaccin din schema obligatorie? Ba mai mult, m a mintit ca ... (vezi toată discuția)
Teste pe banii nostri? ! cum ar trebui să procedăm, dacă ni se cer teste, ... VioCostea VioCostea Bună ziua! Cum ar trebui să procedăm, dacă ni se cer teste, angajatilor de la spital, antigen la 3 zile sau pcr, la 7 zile, dacă nu suntem vaccinați? Ne ... (vezi toată discuția)