Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Am gresit numarul ordinelor de plata
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Am gresit numarul ordinelor de plata

Buna ziua,

Eu imi rezolv platile cu ajutorul ordinelor de plata prin depunerea lor la ghiseul banci, deci nu prin viramente online. Insa am gresit numerotarea ordinelor de plata, am ajuns la numarul 274 dupa care din greasala am continuat cu numarul 175 si pana cand am observat am ajuns deja la numarul 186. Deci am deja 12 ordine de plata cu numar gresit.

Spuneti-mi va rog ce trebuie sa fac in situatia de fata ca sa nu primesc amenzi ? De fapt nici nu stiu daca e amendabila sau nu cazul prezentat mai sus.
Nu e nicio problema asta. Important e ca ati facut plata in termen.