Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Conditionarea platii impozitului de plata salubrizarii
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Conditionarea platii impozitului de plata salubrizarii

E normal sa-mi conditioneze primaria plata impozitului doar daca platesc si imensele sume pentru salubrizare ?
Nu e normal.
Virati impozitul prin banca, sau prin posta.
Buna dimineata!
depinde daca serviciul de salubrizare apartine de primare sau este privatizat.
puteti folosi alte mijloace de plata nu neaprat cele prin care mergeti la ghiseul primariei.Cu stima!
Si eu as zice ca nu este corect. Daca insa serviciile de salubrizare se desfasoara sub egida primariei, atunci acestea se leaga. Mai ales daca exista hotarare a consiliului local in acest sens (daca asa este cum spuneti, ar trebui sa fie). Asa cum vi s-a sugerat mai sus, puteti sa alegeti plata prin virament, specificand pe ordinul de plata si ce anume platiti, In acest caz ar fi de dorit sa prezentati dovada viramentului la primarie, in scopul evitarii unor omisiuni....