Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Incasarea cu card a bunurilor vandute en detail
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Incasarea cu card a bunurilor vandute en detail

Buna ziua
cum se inregistreaza in contabilitate incasarile cu cardul?
raportul Z emis de casa de marcat contine distinct sumele incasate numerar cat si cu card.
pe baza acestui raport Z se completeaza monetarul,cu ce valoare completez acest monetar? cu suma incasat numerar sau cu total sume?
logic ar fi sa completez monetarul doar cu suma incasata numerar,suma incasata cu cardul evidentiidu-se in extrasul bancar.
exemplu: am raport z=1100 din care 100 lei sunt incasati cu card
nota contabila care ar fi?
multumesc.
~ Conținut șters la cerere ~