Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... incompatibilitate
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

incompatibilitate

va rog sa-mi dati un sfat - daca ocup o functie de conducere este legal ca sora mea geamana sa-mi fie direct subordonata?
va multumesc pentru ajutor!
In mediul privat sau public?
public
veselie a scris:

va rog sa-mi dati un sfat - daca ocup o functie de conducere este legal ca sora mea geamana sa-mi fie direct subordonata?

Potrivit art. 95, alin. (1) din Legea nr. 161/2003, raporturile ierarhice directe nu sunt permise intre soti si rude de gradul I. Sora dvs. este ruda de gradul II cu dvs.

Consilier juridic,
Gabriela Pintea
:offtopic: Va rog sa imi satisfaceti o curiozitate: de ce ati specificat ca e sora geamana?
pakos a scris:

:offtopic: Va rog sa imi satisfaceti o curiozitate: de ce ati specificat ca e sora geamana?

:offtopic: Interventie moderator
Nu cred ca-si are rostul aceasta intrebare ? ... Forumul Avocatnet este dedicat discutiilor pe teme juridice.