Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Sporuri - functia de casier
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Sporuri - functia de casier

Buna ziua, ca functionar public cu functie de casier ce sporuri se acorda inafara de cel de vechime? Multumesc
Din cate stiu , nu exista specifica expres in legislatie ce sporuri se acorda.

Verificati la nivel de angajator care sunt sporurile care se acorda.
Funcția publică de casier nu există (vedeți anexa Legii nr. 188/1999 privind Statutul funcţionarilor publici), prin urmare nu aveți cum să fiți ”functionar public cu functie de casier”.
Nu se acorda nici un spor specific, am avut si noi aceeasi situatie in institutie si ne-am batut capul ceva vreme, insa nu am gasit nici o varianta...