avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 593 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Sporuri - functia de casier
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Sporuri - functia de casier

Buna ziua, ca functionar public cu functie de casier ce sporuri se acorda inafara de cel de vechime? Multumesc
Cel mai recent răspuns: Kyandra , moderator 20:58, 21 Aprilie 2015
Din cate stiu , nu exista specifica expres in legislatie ce sporuri se acorda.

Verificati la nivel de angajator care sunt sporurile care se acorda.
Funcția publică de casier nu există (vedeți anexa Legii nr. 188/1999 privind Statutul funcţionarilor publici), prin urmare nu aveți cum să fiți ”functionar public cu functie de casier”.
Nu se acorda nici un spor specific, am avut si noi aceeasi situatie in institutie si ne-am batut capul ceva vreme, insa nu am gasit nici o varianta...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Indemnizatie responsabil arhiva bjn bjn Buna seara, Sunt functionar public , ocup functia de agent agricol iar in data de 20.05.2013 am fost desemnat prin dispozitie de primar si responsabil cu ... (vezi toată discuția)
Cfp straina straina Cum incadrati in conformitate cu prevederile LG 330/2009 , sporul pentru control financiar preventiv si indemnizatia care se acorda persoanei care lucreaza la ... (vezi toată discuția)
Sporuri salariale cuvenite danmocanescu danmocanescu Buna ziua, Va rog sa-mi spuneti, ce sporuri mi se cuvin ca Director de Camin Cultural la o comuna de 3000 locuitori, cu studii medii,si de la ce salariu de ... (vezi toată discuția)