Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... comanda ferma
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

comanda ferma

Ma poate ajuta cineva cu un model de comanda ferma de prestari servicii....sau ce elemente sunt imperios necesare a fi stipulate?
Model comanda ferma de transport
--------------------------------------------------------------------------------
1. Datele de identificare ale beneficiarului transportului in functie de conditia de livrare conform incoterms
2. Marfa - natura marfii
- greutate bruta
- dimensiuni colete
- conditii speciale: frigo, ADR, etc...
- valoare marfa

3. Tipul transportului - in grupaj
- complet

4. Data preluarii
5. Locul incarcarii - denumire furnizor
- adresa exacta de incarcare
- telefon/fax
- persoana de contact

6. Destinatarul marfii - denumire destinatar
- adresa de descarcare
- telefon/fax
- persoana de contact

7. Alte instructiuni - vama de export
- vama de import
- altele (de ex. daca se doreste asigurare Cargo all risk etc...)

8. Acceptul tarifului de transport si mentionarea modalitatii si a termenului de plata

--------------------------------------------------------------------------------