avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 869 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... La schimbarea buletinului,este nevoie de cazier
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

La schimbarea buletinului,este nevoie de cazier

Buna seara! Cand schimb buletinul,printre alte acte ,este necesar cazierul? Functionarii de la evidenta populatiei,vad daca ai facut puscarie? Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Justitiarul711 , utilizator 16:45, 23 Aprilie 2015
Nu se cere cazierul.

DOCUMENTE NECESARE:
- cererea pentru eliberarea actului de identitate;
- actul de identitate si cartea de alegator, daca este cazul;
- certificatul de nastere;
- certificatul de casatorie, daca este cazul, original si copie;
- hotarârea de divort, definitiva si irevocabila, dupa caz, original si copie;
- certificatul de deces al sotului/sotiei decedat/decedate, în cazul sotului supravietuitor, original si copie;
- certificatele de nastere ale copiilor cu vârsta mai mica de 14 ani, original si copie;
- documentul cu care se face dovada adresei de domiciliu si, dupa caz, cel cu care se face dovada adresei de resedinta, original si copie;
- chitanta reprezentând contravaloarea cartii de identitate - 7 lei;
- timbru fiscal sau chitanta reprezentând contravaloarea taxei extrajudiciare de timbru - 5 lei.

[ link extern ]
Functionarii vad multe dar nu au voie sa va faca publice datele dvs. fiind confidentiale. La schimbarea actului de identitate nu aveti nevoie de cazier.Utilizatirul cyan va descris intocmai ce acte va sunt necesare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Eliberare c.i.- timbru danassis danassis Ce fel de timbru este necesar pentru eliberarea unui nou C.I. ? Multumesc anticipat! (vezi toată discuția)
Intrebare mutatie gabytza79 gabytza79 Buna ziua,as dori sa aflu ce acte am nevoie sa fac mutatia unui detinut pe adresa mea si ce acte are nevoie aceea persoana?Ce trebuie sa facem si unde? O zi ... (vezi toată discuția)
Schimbare carte identitate ContSters185131 ContSters185131 buna ziua, as dorisa-mi schimb ci in urma pronuntarii hotararii de divort ce acte sunt necesare,va rog! multumesc! (vezi toată discuția)