avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 921 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Judecatoria competenta sa judece o plangere ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Judecatoria competenta sa judece o plangere contraventionala

La ce judecatorie se depune plangerea contraventionala daca evenimentul s-a produs pe A2 gk 12+450, Glina, jud.Ilfov?
Multumesc
Cel mai recent răspuns: Gabriela Pintea , Consilier juridic 15:29, 23 Aprilie 2015
Care a fost motivul pentru care ați fost sancționată contravențional? Dacă nu este vorba despre o amendă aplicată potrivit OG nr. 15/2002, instanța competenetă este judecătoria Cornetu.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

La ce instanþã trebuie sã depun plângerea contravenþionalã? integrity integrity impotriva unui PV contraventie incheiat de politia rutiera, pe Autostrada soarelui A2, km 20, la ce judecatorie sa depun plangerea? Va multumesc (vezi toată discuția)
Amenda si tarif de despagubire rovinieta, plangere contraventionala andreilixandru andreilixandru pe data de 14.09.2011 am fost oprit la fundulea(a2) pe sensul spre c-ta de un echipaj de politie care mi-a retinut talonul si mi-a eliberat pv de constatare in ... (vezi toată discuția)
Amenda rovinieta electronica pe a2 Daniel1990 Daniel1990 Buna ziua. M-am lovit astazi de o mica problema. Am iesit din Bucuresti pe audostrada A2 si am mers pana la km 30 unde am fost nevoit sa parasesc autostrada ... (vezi toată discuția)