Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Judecatoria competenta sa judece o plangere ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Judecatoria competenta sa judece o plangere contraventionala

La ce judecatorie se depune plangerea contraventionala daca evenimentul s-a produs pe A2 gk 12+450, Glina, jud.Ilfov?
Multumesc
Care a fost motivul pentru care ați fost sancționată contravențional? Dacă nu este vorba despre o amendă aplicată potrivit OG nr. 15/2002, instanța competenetă este judecătoria Cornetu.