Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... anulare act administrativ emis in baza unei hotarari ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

anulare act administrativ emis in baza unei hotarari casate

Am nevoie de o opinie avizata:
A fost emisa o decizie de atragere a raspunderii in solidar in baza avizului dat de judecatorul sindic. Ulterior s-a casat acea hotarare si s-a trimis cauza spre rejudecare.
La acest moment, s-a respins avizul dat de judecatorul sindic, insa procedura de atragere a raspunderii solidare este in curs.
Vreau sa solicit ANAF-ului sa desfiinteze actele subsecvente avizului intrucat au fost emise in baza unei hotarari casate.
Ce trebuie sa fac in acest sens si ce temei legal trebuie sa invoc?
Multumesc!
Dupa noul cod fiscal, nu a intampinat nimeni o asemenea situatie?
Nu stiu daca trebuie sa depun intai la ANAF, ca procedura prealabila si apoi in contencios. Ce forma va lua acest tip de contestatie? Pot avea ca temei art 311CPC sau trebuie sa fac referire la legislatia fiscala?
Cine ma poate ajuta cu o opinie?