Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Conducere fara permis
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Conducere fara permis

Am fost prins cu scuterul pe DN de catre politia rutiera Vaslui, as vrea sa stiu ce as putea pati, am fost chemat la sectie la audieri iar acum astept sa vad ce se va intampla, imi pote spune cineva care ar fi consecintele, in special imi pasa daca pot da de permis cand fac 18 ani ? mai am 3 luni pana cand ma pot apuca de scoala de soferi
Andrei123dssfgd, utilizator
Ar trebui sa va pese sa nu va alegeti cu dosar penal, nu ce se intampla cu permisul.
De la data pronuntarii unei hotarari cu suspendare, un an nu aveti voie sa dati examen pentru permis.
Nu am spus ca nu imi pasa, dar imi pasa in special de permisul auto, as vrea sa stiu daca se ajunge asa departe pentru un moped si daca imi scot cazierul acum cand nu s-a incheiat procesul sau ce este, pot folosi cazierul pentru carnet?