Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Teren pt o casa P+1
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Teren pt o casa P+1

Doresc sa cumpar un teren, cu o deschidere stradala de 10 metri si lungimea de 40 m (in total 4 ari). Casa pe doresc sa contruiesc are o latime de 8 m si o lungime de 8,5 m.
Doresc sa stiu daca pot construi casa sau daca ma incadrez legal in limitele legii.
Mentionez ca, casa pe care o voi contrui va avea P+1.
In momentul de fata, in partea stanga a terenului este construita o casa P+1.
Va multumesc.
Pentru edificarea constructiei aveti nevoie de obtinerea unui Certificat de urbanism. In cuprinsul acestuia veti gasi toate obligatiile pe care trebuie sa le indepliniti pentru obtinerea Autorizatiei de constructie, inclusiv proiecte, expertize tehnice etc. care trebuie sa respecte PUG/PUZ. ;)