avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 449 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Arta ambulanta
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Arta ambulanta

Buna ziua,
daca vreau sa fac picturi pe fata copiilor dintr-un oras si sa fac bani pe treaba asta am nevoie sa intocmesc acte, gen sa devin PFA sau pot sa o fac doar cu o aprobare de la primarie?

Si daca da, atunci in cazul muzicienilor care canta pe strada ce se intampla?

Multumesc

Alte discuții în legătură

Cantatul pe strada sau la terase si grdini in germania ,elvetia etc u.e constituie infractiune ? lexxxx lexxxx Buna seara , am rugamintea sa ma ajutati ca Raspunsul dvs depinde de viitorul meu, eu prin anumite incojurari am ajuns sa primesc codamnare cu ... (vezi toată discuția)
Infiintare pfa - intrebari Elena-Ion Elena-Ion Buna ziua! Doresc sa imi infiintez un PFA, am cateva nelamuriri fiindca nu sunt obisnuita cu toate actele si legile, si nici nu am fost indrumata prea bine ... (vezi toată discuția)
Cine trage curentul??! emanuellen emanuellen Copii mei au cumparat un teren care la inceput a fost extravilan dar intretimp a devenit intravilan si se poate construi pe ea.Dar pentru asta e necesar sa ... (vezi toată discuția)