avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 585 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Buna ziua, recuperare pret contract de colaborare
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Buna ziua, recuperare pret contract de colaborare

cum sa recuperez banii de la o firma cu care am un contact de colaborare?
Cel mai recent răspuns: Av. Irina Iliescu , Avocat 10:34, 28 Aprilie 2015
Actiune in pretentii la instanta de judecata.
Buna ziua

Intai de toate analizati contractul si vedeti ce stipuleaza acesta cu privire la neindeplinirea oblgatiilor de catre parti. Apoi, desigur puteti incerca solutionarea amiabila sau solutionarea pe calea instantei.

Din pacate datele oferite de dvs. sunt prea putine pentru a formula un raspuns detaliat si aplicat spetei.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bani dați cu imprumut Ionut2019 Ionut2019 Bună ziua Anul asta am împrumutat pe un membru al familiei cu 40000 euro iar acum omul nu prea are de gând sa ii ramburseze. Banii i-am trimis prin ... (vezi toată discuția)
Retragere plangere CS1972 CS1972 Buna ziua, IN urma cu 2 ani mi s-au furat cateva bunuri electronice din aprtamentul parintilor. Autorul a fost identificat si a recunoscut ca fiind un nepot ... (vezi toată discuția)
Bilet la ordin refuzat pentru ca firma emitenta are contul inchis mariusmts mariusmts Buna ziua, Doresc sa stiu care sunt pasii de urmat in cazul in care am primit un BO care a fost refuzat de catre banca pentru ca firma care la emis are contul ... (vezi toată discuția)