Forum Discuţii juridice Executare silită contestatie
Discuție deschisă în Executare silită

contestatie

se poate face contestatie in instanta impotriva unei instiintari de plata sau este necesar un titlu executoriu?
ce fel de actiune se poate face si la ce instanta?
In primul rand ca sa putem raspunde ar trebui sa stim cine anume a emis acea instiintare de plata si ce scrie in cuprinsul sau. Abia apoi vom putea intelege pe deplin valoarea si efectele juridice pe care le produce instiintarea.

Este o instiintare de la fisc, de la un executor judecatoresc, de la o firma de recuperari creante, etc.? De asemenea, sunteti sigur ca asa se numeste documentul primit?
ESTE VORBA DE O INSTIINTARE DE PLATA PRIVIND IMPOZITE LOCALE