Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Cont de economii CEC
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Cont de economii CEC

bunaziua am si eu o intrebare va rog. Soacra mea avea un cont de economii la cec bank si astazi cand s-a dus la banca sa-l verifice i sa zis ca , contul nu mai este valabil. ce ste de facut in acest caz.
mentionez ca atat socrul meu cat si soacra au fost plecati din tara si ultima data cand au verificat contul a fost in aprilie anul trecut si nu erau probleme. Multumesc
katadaniku, utilizator
Ce inseamna ca nu mai este valabil ?
pai astazi cand a fost la o sucursala cec sa verifice angajata a zis ca nu mai este valabil contul pt ca nu a mai fost nimeni sa-l verifice.adica e blocat.. am uitat sa mentionez ca socrul meu a decedat acum o luna jumatate si el era titular iar ea imputernicita
katadaniku, utilizator
Pai sa nu mentioonati si noi sa ne straduim sa ghicim. Contul exista dar nu mai poate avea acces la el daca titularul a decedat. Imputernicirea era valabila in cursul vietii titularului.

Faceti succesiunea si apoi se va putea debloca contul.
AV. GABRIELA GERBER, Avocat
imi cer scuze pt datele eronate. va multumesc mult pentru raspunsunsul acordat
katadaniku, utilizator