Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... credit cu dobinda redusa, cind si cum?
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

credit cu dobinda redusa, cind si cum?

eu si sotia vrem sa ne cumparam un apartament. Avem 22000 eur, dar ne mai trebuie 3000 eur. Putem obtine acesti bani printr-un credit cu dobinda redusa prin programul "prima casa"? Daca "da", atunci cind, in ce conditii si ce trebuie sa facem?
Doar daca nu ati mai detinut in proprietate pana acum vreun imobil si sa nu mai fi contractat vreun alt credit ipotecar.Trebuie sa aveti si venituri intr-un anumit cuantum .