Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Chitante sau bon fiscal pt persoane fizice???
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Chitante sau bon fiscal pt persoane fizice???

Buna ziua. Revin cu o intrebare pt ca nu m-a lamurit raspunsul primit.
Sunt I.I. cu cod caen-organizare targuri. Am facut un targ cu persoane juridice cu care am incheiat contract si am emis facturi+chitante.
As vrea sa stiu daca pot organiza targ second, expozantii fiind persoane fizice. Cum se procedeaza? Se emit facturi+chitante sau facturi+bonuri fiscale (tinand cant ca vor fi persoane fizice)? Deci, intrebarea ar fi daca trebuie emise bonuri fiscale sau chitante?
Multumesc
daca se poate identifica clientul ( nume prenume cnp adresa) nu este nevoie de bon fiscal
Daca nu, trebuie casa de marcat