Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Plafonarea incasarilor si platilor in numerar
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Plafonarea incasarilor si platilor in numerar

Retragerile si depunerile de aport personal in numerar intra si ele in limitele de plafonane zilnice din legea 70/2015?
Da.
Evident. Principala finalitate a Legii 70/2015 este stoparea evaziunii fiscale mascate prin aceste aporturi asociat. :D