Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general bon fiscal
Discuție deschisă în Contabilitate în general

bon fiscal

Mai pot fi decontate bonurile fiscale pana la 100 ron, fara factura fiscala? In conditii le in care s-a abrogat HG 831 si implicit ordonanta 1714?
Daca da, care este temeiul legal?
Mersi
Se pare ca da...in anumite conditii.Vedeti aici o discutie f.interesanta si asupra temeiului legal:[ link extern ]
decontare ok, deductibilitate NU
Ordinul nr. 3512/2008 privind documentele financiar contabile si Ghidul practic din 25.06.2009 aflat pe site-ul ANAF care aduce precizari in acest sens. ;)