avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 925 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Returnarea impozitului auto
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Returnarea impozitului auto

Ce bază juridică și ce șansă de câștig are cererea care a apărut nu demult pe rețeaua de socializare și care se referă la returnarea impozitului auto din cauza stării necorespunzătoare a drumului dintr-o localitate anume ?

Alte discuții în legătură

Cnadr heeeeeeeeeeeeeeeeeeeelp cafea1 cafea1 Buna ziua. Stimati domni / doamne avocati, primaria pe care am dat-o in judecata mi-a formulat intampinare comunicandu-mi ca nu este competenta. ce ma ... (vezi toată discuția)
Impozit auto +daune NDK NDK Am si eu o nelamurire...poate cineva ma poate ajuta. Exista o solutie legala prin care cetatenii pot trimite in judecata autoritatile pentru starea ... (vezi toată discuția)
Recuperare daune materiale de la compania nationala de autostrazi si drumuri nationale din românia (cnadnr) Sophya Sophya Buna. Mai ieri am condus pe un drum plin de gropi si intamplarea a facut ca intr-o curba pe langa mine a trecut un TIR iar eu am intrat intr-o groaapa ce ... (vezi toată discuția)