Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Refuz de la min justitiei de a face un PFA cu cod ...
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Refuz de la min justitiei de a face un PFA cu cod CAEN 8010. De ce?

salut cine ma poate ajuta cu o antrbare-- de ce nu pot facew pe un pfa cod caen.8010?? ami rappund cei din min justitie ca nu andeplinesc urmatorele cod.,,an comformitate cu art..nr,7 din OUG: 1162009.. legii.311990..legi din 20062004 cu modificari, si mai spune ca interzice legea 3332003. sa fac pf. cine ma poate ajuta an scris sau sa mi puna pe meil daca ieste adevarat sau nu. va rog frumos un raspuns:
Legea nr.333/2003
ART. 1
......
(2) Paza şi protecţia se realizează prin forţe şi mijloace militare sau civile, de către instituţiile specializate ale autorităţilor administraţiei publice, sau în regim privat, de către proprietarii sau deţinătorii obiectivelor, bunurilor sau valorilor, precum şi de către societăţile specializate de pază şi protecţie.

Prin urmare, lege nu prevede posibilitatea ca activitatile de paza si protectie sa se efectueze si de catre PFA, Intreprinderi Individuale sau Intreprinderi Familiale.