avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 715 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Succesiune- instrainare cota inainte de dezbaterea ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Succesiune- instrainare cota inainte de dezbaterea succesiunii?

Buna ziua

Ma intereseaza si pe mine daca in urma succesiunii dupa decesul unuia dintre soti cota de 50 % se poate instraina catre unul din mostenitori inainte de finalizarea succesiunii cealalta parte de 50 % urmind a se imparti ulterior .

va multumesc

Alte discuții în legătură

Succesiune ilkeigabi ilkeigabi Buna ziua, in urma cu trei luni a decedat sotia,acum urmind sa aibe loc succesiunea.avem o fata in virsta de 19 ani, traiesc socrii (mama si tatal ... (vezi toată discuția)
Dezbaterea succesiunii marinica71 marinica71 daca la dezbaterea unei mosteniri vin eu ,fretele meu si tatal meu(mama fiind decedata)pot cumpara partea tatalui meu? sau e deajuns ca sa renunte la ... (vezi toată discuția)
Vanzare cota parte din casa fara succesiune Raluca Comsa Raluca Comsa Buna ziua, Am si eu o intrebare: casa in care locuiesc cu parintii mei este intabulata 50% pe numele parintilor mei si 50% pe numele bunicii mele care a ... (vezi toată discuția)