Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Fiscalizare mijloace fixe
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Fiscalizare mijloace fixe

Buna ziua,va rog ma poate lamuri cineva?
Vreau sa lichidez voluntar un pfa si sa fac un SRL cu acelasi obiect de activitate. Problema este ca am mijloace fixe( masina, ) pe PFA si nu stiu cum trebuie fiscalizata aceasta operatiune. Multumesc mult!
Daca masina este proprietatea PFA-ului,intocmiti factura de vanzare.
si platesc impozit pe venit si cass?