Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Custodie comuna
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Custodie comuna

Buna ziua, va rog sa imi spuneti daca tatal vine sa ia copilul la el pentru 2 zile , nu ar trebui sa imi spuna si adresa la care va locui cu copilul? Sunt divortata de putin timp, si acum ar fi primul weekend in care ar lua fetita la el, si l-am rugat sa imi dea adresa unde sta pentru a sti unde duce fetita si refuza sa imi raspunda, imi spune ca este de ajuns sa stiu zona in care locuieste. Mentionez ca nu vreau sa-i obstructionez drepturile lui , dar mie asa mi s-ar parea normal, dar nu stiu daca este si legal.
Dumneavoastra il anuntati cand plecati cu copilul din oras de exemplu? daca da si el stie in permanenta unde este fetita lui, ati putea pretinde ca si domnul sa va spuna unde va merge fetita in weekend. Dar nu prea inteleg, in cadrul procesului de divort nu a declarat nicio adresa unde sta?
againstPAS, utilizator
la divort adresa era in locuinta comuna, dar el intre timp s-a mutat . El stie in permanenta unde este fata.
dansul are un program de vizita cu luarea din domiciliu stabilit de instanta? Sau v-ati inteles de comun acord cu privire la program?
againstPAS, utilizator
am divortat la notar, si are drept de vizita primul si al treilea weekend pe luna plus in vacanta.
Doamna, din cate stiu asa cum dumneavoastra aveti obligatia sa-l informati unde este copilul sau unde plecati cu el si el are obligatia sa va informeze unde il duce.
Un avocat ne poate ajuta mai mult aici.
Ca mama insa va zic ca nici eu nu mi-as lasa copilul intr-un loc obscur pe care tatal refuza sa mi-l comunice.