avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1076 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Registre obligatorii pfa
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Registre obligatorii pfa

Ce registre trebuie sa completeze PFA (ambele sisteme de impozitare) ?
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 17:48, 11 Mai 2015
Va rog sa cititi ordinul 170/2015 pentru aprobarea Reglementarilor contabile privind contabilitatea in partida simpla.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Registre si documente contabile pfa norma de venit Cocodea Cocodea Buna ziua Doresc sa stiu care sunt registrele ce trebuie completate pentru un PFA cu norma de venit (factureaza doar pentru America) de-a lungul intregului ... (vezi toată discuția)
Registre si chitante in format electronic ChiforFlorin71 ChiforFlorin71 Buna, registrul de incasari si plati dar si chitantele se pot tine in format electronic? si daca da, care ar fi obligatiile pe care ar trebuii sa le ... (vezi toată discuția)
Pfa cod caen 0111 - agricultra ioanpfa ioanpfa Bună ziua! Anul acesta am deschis un PFA - domeniul agricultură. Lucrez terenul personal + o mică parte prin contract de comodat de la bunicul meu. ... (vezi toată discuția)