Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... clauza de mobilitate si confidentialitate
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

clauza de mobilitate si confidentialitate

Buna seara!
Am angajat consilier juridic cu c.i.m in firma pentru care as avea posibilitatea sa negociez cu acesta clauza de mobilitate si confidentialitate in conformitate cu codul muncii si legea 514. Aceste prestatii pot fi acordate sub forma unor sume fixe sau se acorda sub forma unui procent ca un spor din salariul de baza?
Sporul respectiv poate fi acordat fie in suma fixa , fie in procent.

Nu exista text de lege care sa prevada exact cuantumul acestor sporuri.
Cornel Vasile, Consilier juridic
Puteti negocia cu angajatul orice forma bilateral agreata.
am inteles, o alta intrebare ar fi acesta se adauga la salariul brut sau la cel net?
Se adauga la salariul brut.
multumesc pentru informatie