avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 789 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... clauza de mobilitate si confidentialitate
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

clauza de mobilitate si confidentialitate

Buna seara!
Am angajat consilier juridic cu c.i.m in firma pentru care as avea posibilitatea sa negociez cu acesta clauza de mobilitate si confidentialitate in conformitate cu codul muncii si legea 514. Aceste prestatii pot fi acordate sub forma unor sume fixe sau se acorda sub forma unui procent ca un spor din salariul de baza?
Cel mai recent răspuns: Anonymus_1986 , utilizator 19:57, 11 Mai 2015
Sporul respectiv poate fi acordat fie in suma fixa , fie in procent.

Nu exista text de lege care sa prevada exact cuantumul acestor sporuri.
Ultima modificare: Luni, 11 Mai 2015
Cornel Vasile, Consilier juridic
Puteti negocia cu angajatul orice forma bilateral agreata.
am inteles, o alta intrebare ar fi acesta se adauga la salariul brut sau la cel net?
Se adauga la salariul brut.
multumesc pentru informatie

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Consilier juridic, personal contractual angajat in anul 2011 intr-o institutie publica - poate beneficia de spor de confidentialitate 15 % ? muraruelena muraruelena Buna ziua. Avand in vedere raspunsul negativ formulat de catre ordonatorul de credite, Consiliul Judetean, va rog sa imi dati un raspuns fata de ... (vezi toată discuția)
Spor de confidentialitate 15% pentru consilier juridic - personal contractual, angajat cu cim la o institutie publica muraruelena muraruelena Buna ziua. Sunt angajata cu CIM din anul 2011 ca si consilier juridic la o institutie publica aflata in subordinea unui Consiliu Judetean. Ca si ... (vezi toată discuția)
Spor de fidelitate in cuantum fix? enco enco Se poate acorda sporul de fidelitate in cuantum fix, egal pentru toti angajatii unei societati? Daca da, care este baza legala? Si, eventual cum arata o astfel ... (vezi toată discuția)