Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Ajutor deces
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Ajutor deces

Buna ziua,
O persoana care nu a beneficat de pensie, dar era coasigurat si a decedat, poate primi ajutor de deces ?
Multumesc !
Daca sotia este salariata se prezinta la angajatorul ei iar daca este pensionare se prezinta la Casa de Pensii.