avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1053 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Programul prima casă
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Programul prima casă

Bună ziua,
Mă numesc C.I sunt din Galați și vă rog frumos dacă se poate să mi se răspundă la următoarea problemă.
Am inceput demersurile pentru achiziționarea unui apartament prin programul prima casă ajungănd până la semnarea contractului de vânzare - cumpărare, urmând ca banca să livreze banii către vânzător.
Problema mea ca cumpărător este că vreau să renunț la acest contract cu toate că am semnat contractul de vânzare - cumpărare și urmează ca banca să livreze banii către vânzător.
Întrebarea este cum pot renunța la contract în momentul acesta și ce se poate întâmpla cu contractul.
Mulțumesc anticipat.















Alte discuții în legătură

Programul prima casă, renuntare la contract dupa semnarea lui cristofer cristofer Bună ziua, Î-mi cer scuze pentru că pun pentru a doua oară această intrebare, dar nu am primit nici un răspuns până acum si mi-aș dori să știu la ... (vezi toată discuția)
Vanzare apartament prin programul prima casa 4 - astept raspuns urgent IONEL1964 IONEL1964 Buna ziua As avea nevoie urgent de lamuriri legate de vanzarea unui apartament prin programul PRIMA CASA. In urma cu o luna am incheiat un ... (vezi toată discuția)
Obtinerea sumei pret apartament din credit bancar prima casa de catre vanzator liliana.suciu liliana.suciu Daca eu sunt vanzatorul unui apartament care urmeaza sa fie achitat din creditul bancar „prima casa-cu avans 5%” primit de cumparator de la banca ,dupa ... (vezi toată discuția)