Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Fals in declaratii (paternitate imposibila)
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Fals in declaratii (paternitate imposibila)

Sunt acuzat in fata instantei de o femeie pe care o cunosc din scoală, cum că are un copil născut acum 10 ani şi susţine că este al meu.Eu am fost apropiat de această femeie însă nu am avut nici o relaţie intimă cu ea, deoarece nu era pe placul meu. Am auzit de la cunoscuti ca aceasta si-ar fi dorit sa se marite cu mine, dar intre noi nu a fost niciodata discutii despre relatii intime.
Cine mă crede şi cum mă apăr?
Poti sa ceri un test de paternitate pentru a dovedi ca ,copilul nu este al tau.
Eu.Ro.Lex & Av. Martin Vasile Emil , Avocat
Ce as putea face cu testul adn ?!. Este vorba doar de interesul superior al copilului !!!!!!!
~ Conținut șters la cerere ~
Ceream eu testul de paternitate daca aveam vreo relatie intima cu ea. Dar asa de ce sa platesc si nu inteleg de ce ma forteaza, de ce se insita cu testul adn.Ea se bazeaza pe martori mincinosi, care defapt sunt si dusmani ai mei.Da veneam de la scoala impreuna , locuiam pe aceeasi strada, povesteam cu ea, rideam, glumeam ,dar nici vorba de vreo relatie intima.
Cum ma apar ?
daca a cerut in instanta stabilirea paternitatii, veti face oricum test adn si se va dovedi ca nu sunteti tata copilului.
Paternitatea nu se dovedeste cu martori.
gi-jane2, moderator