Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... D 200
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

D 200

Cenzorul si presedintele de asociatie trebuie sa depuna declaratia de venit pe2014.
Fac precizarea ca asociatia a declarant veniturile lunar in 112, a platit si declarant lunar cas, cass si impozitul de 16%
Probabil ca intrebati asta, nu-i asa?

In cazul infatisat de dv. nu trebuie sa mai depuna declaratia 200 decat daca au obtinut si altfel de venituri, care sunt insirate in declaratie.
De exemplu daca au avut apartamente inchiriate si au incasat chirie sau.... daca au vandut ceva actiuni la bursa de pe urma carora au obtinut castig etc.