avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 252 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita,
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita,

Buna Ziua,

Am fost executat de catre o companie de recuparari,

Acum cand mai am conform socotelilor de pe fluturasul de salariu doar o mica parte din suma,

Mai pe scurt am fost executat pentru 2203 Euro un credit + 6840 RON inca un card+ cheltuieli de judecata

S-au achitat deja cei 6840 ron si 2004 Euro din credit.

Problema este ca executorul nu doreste sa imi raspunda la email sa imi confirme ultima suma de plata,

Iar compania care m-a dat in judecata, imi spun ca mai am pe langa cei 199 Euro inca 250Euro + 16000 ron.

Este corect ?

Ce as putea face in acest caz ?

Va multumesc mult.
Ultima modificare: Miercuri, 20 Mai 2015
dilie, utilizator
Cel mai recent răspuns: legalmgm , utilizator 17:46, 20 Mai 2015
Dacă este o creanță cu accesorii ( dobânzi, penalități, etc.) ele curg până la plata integrală.
Mersi mult pentru raspuns, este un credit bancar care a fost vandut catre o companie de recuperare... gen EOS, acum nu stiu daca o data vanduta creanta inca mai are aceasta proprietate de a mai avea dobanda
Cel ce a cumparat creanta Dvs. se subroga in toate drepturile vanzatorului.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Problema cesiune creanta mev1321 mev1321 Buna ziua. am si eu o problema asemanatoare. in anul 2008 am luat un credit de la raiff am achitat ratele in termen pana in luna noiembrie 2009, cand am ramas ... (vezi toată discuția)
Credit executat silit/proprire pe salar andrada1980 andrada1980 buna ziua,am luat un credit de la banca Pireus in valoare de 12117 EURO,pe care nu l-am achitat.m-au executat prin ordin judecatoresc in data de 03.10.2013.La ... (vezi toată discuția)
Propunere intelegere de plata cu firma de recuperari creante catagoe catagoe Buna ziua. Va rog sa ma sfatuiti in urmatoarea problema: sotia mea a lucrat la o firma de panificatie si la fel ca toti ceilalti colegi a facut la insistenta ... (vezi toată discuția)