Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita,
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita,

Buna Ziua,

Am fost executat de catre o companie de recuparari,

Acum cand mai am conform socotelilor de pe fluturasul de salariu doar o mica parte din suma,

Mai pe scurt am fost executat pentru 2203 Euro un credit + 6840 RON inca un card+ cheltuieli de judecata

S-au achitat deja cei 6840 ron si 2004 Euro din credit.

Problema este ca executorul nu doreste sa imi raspunda la email sa imi confirme ultima suma de plata,

Iar compania care m-a dat in judecata, imi spun ca mai am pe langa cei 199 Euro inca 250Euro + 16000 ron.

Este corect ?

Ce as putea face in acest caz ?

Va multumesc mult.
dilie, utilizator
Dacă este o creanță cu accesorii ( dobânzi, penalități, etc.) ele curg până la plata integrală.
Mersi mult pentru raspuns, este un credit bancar care a fost vandut catre o companie de recuperare... gen EOS, acum nu stiu daca o data vanduta creanta inca mai are aceasta proprietate de a mai avea dobanda
Cel ce a cumparat creanta Dvs. se subroga in toate drepturile vanzatorului.