avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 892 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediu medical + absente nemotivate
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediu medical + absente nemotivate

Daca unei angajate i s-a terminat concediul medical, si a avut 3 absente nemotivate la locul de munca, dar angajata este insarcinata, se va inceta CIM, sau cum se procedeaza?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 15:24, 21 Mai 2015
Si daca angajata refuza sa se mai prezinte la locul de munca, ce ar trebui facut pentru a nu ii mai fi platit salariul?
O pontati nemotivata, situatie in care nu i se plateste salariul.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Sanctiune pentru furt carpaho carpaho UN ANGAJAT A FURAT UN OBIECT DE INVENTAR DIN SOCIETATE. cE PROCEDURI TREBUIE SA INDEPLINEASCA ANGAJATORUL SI CE SANCTIUNE POATE FI ATRIBUITA ACESTUI FAPT ... (vezi toată discuția)
Demisie pirvuralucam pirvuralucam Buna ziua, sunt angajata la o firma, vreau sa demisionez, mi-am gasit in alte parte un post mult mai bun, am depus cererea de demisie, in contractul de ... (vezi toată discuția)
Sanctiune disciplinara salariat Rapeanu  Mihaela Gianina Rapeanu Mihaela Gianina Se poate aplica unui salariat daca a savarsit o abatere disciplinara, incalcand mai multe prevederi legale reducerea salariului pe o perioda de 1 luna cu 5%, ... (vezi toată discuția)