Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediu medical + absente nemotivate
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediu medical + absente nemotivate

Daca unei angajate i s-a terminat concediul medical, si a avut 3 absente nemotivate la locul de munca, dar angajata este insarcinata, se va inceta CIM, sau cum se procedeaza?
Si daca angajata refuza sa se mai prezinte la locul de munca, ce ar trebui facut pentru a nu ii mai fi platit salariul?
O pontati nemotivata, situatie in care nu i se plateste salariul.