Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... CREDIT FRANCI ELVETIENI
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

CREDIT FRANCI ELVETIENI

Buna seara. In 2007, sotia mea a facut un credit in CHF. Din motive obiective, din 2011, i s-a pus poprire pe salariu in urma unei sentinte. Intrebarea mea este daca in aceasta situatie, inghetarea francului la cursul de la data acordarii creditului se aplica si pentru ea. Multumesc.
Vorbim de un credit la care s-a declarat scadenta anticipata? Si este in executare silita?

Sau i s-a pus poprire pentru altceva decat acest credit pe contul curent, si isi plateste ratele in continuare la credit?