Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Casatorie cu un cetatean strain
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Casatorie cu un cetatean strain

buna ziua! am si eu o intrebare,daca mama mea momentan se afla in italia si in viitorul apropiat vrea sa se casatoreasca cu un cetatean tunisian care si el de altfel se afla momentan in tunisia.Cum poate sa se casatoreasca in Romania si ce acte le-ar trebui?Daca cineva ma poate ajuta ....Multumesc!
[ link extern ] /
Pentru casatorie trebuie sa aiba actele supralegalizate.
Are nevoie si de adeverinta eliberata de ambasada Tunisiei din Romania ori de consulatul din Timisoara.
[ link extern ]
Justitiarul711, utilizator