avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 631 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Autorizatie
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Autorizatie

detin un magazin nealimentar din decembrie 2014.la tara am spatiul comercial la parterul casei unde locuiesc am primit o notificare de la drumuri si poduri cum ca i mi trebuie autorizatie de la ei pentru ca am deschis magazinul si as vrea sa stiu ce trebuie sa fac si pentru ce i autorizatia asta
Cel mai recent răspuns: gclaudiu77 , utilizator 14:27, 22 Mai 2015
Fiti mai explicit.
In Notificare nu sunt date suplimentare ?
Probabil ca ati modificat structura drumului, construind o cale de acces spre magazinul pe care il detineti, in acest caz, autorizatia o veti obtine tot de la cei care v-au notificat dupa intocmirea unei documentatii specifice, mai exact veti intocmi un proiect special pentru acest lucru. Va recomand sa demarati demersurile, altfel amenzile sunt destul de mari.
Dar daca motivul este altul ?
Mai bine sa cunoastem situatia reala !
Ultima modificare: Vineri, 22 Mai 2015
legalmgm, utilizator
avand in vedere faptul ca pe dn 16 km251400,ati construit un obiectiv economic/panou publicitar,fara avizul DRDP SDN CLUJ,si nu achitati tarife de utilizare drum,va solicitam ca in termen de 5 zile sa va prezentati la sectia drumuri nationale cluj
mentionez ca am o reclama neluminoasa pe casa de dimensiunile 2m/1m dupa care am platit la primarie ceva taxa nu am modificat nimic nici la drum nici la trotuar,de la trotuar pana la magazin sunt aproximativ 5 metri

Alte discuții în legătură

Amplasare panouri publicitare pe terenul proprietate personala Voxaledana Voxaledana Buna ziua! De curand am amplasat un panou publicitar pe terenul meu langa drumul public si se pare ca nu este legal. Panoul este pentru firma mea, pe terenul ... (vezi toată discuția)
Avize montare firma luminoasa Ileana567 Ileana567 Poate cineva sa-mi spuna, carei institutii trebuie sa ma adresez pentru a obtine avizele necesare montarii unei firme luminoase pentru un salon de ... (vezi toată discuția)
Probleme la constructia unui spatiu comercial valentina370 valentina370 Buna ziua va rog sa ma ajutati cu cateva lamuriri doersc sa construiesc un spatiu comercial pentru deschiderea unui magazin de aprox 24mp in curtea ... (vezi toată discuția)