Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Autorizatie
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Autorizatie

detin un magazin nealimentar din decembrie 2014.la tara am spatiul comercial la parterul casei unde locuiesc am primit o notificare de la drumuri si poduri cum ca i mi trebuie autorizatie de la ei pentru ca am deschis magazinul si as vrea sa stiu ce trebuie sa fac si pentru ce i autorizatia asta
Fiti mai explicit.
In Notificare nu sunt date suplimentare ?
Probabil ca ati modificat structura drumului, construind o cale de acces spre magazinul pe care il detineti, in acest caz, autorizatia o veti obtine tot de la cei care v-au notificat dupa intocmirea unei documentatii specifice, mai exact veti intocmi un proiect special pentru acest lucru. Va recomand sa demarati demersurile, altfel amenzile sunt destul de mari.
Dar daca motivul este altul ?
Mai bine sa cunoastem situatia reala !
legalmgm, utilizator
avand in vedere faptul ca pe dn 16 km251400,ati construit un obiectiv economic/panou publicitar,fara avizul DRDP SDN CLUJ,si nu achitati tarife de utilizare drum,va solicitam ca in termen de 5 zile sa va prezentati la sectia drumuri nationale cluj
mentionez ca am o reclama neluminoasa pe casa de dimensiunile 2m/1m dupa care am platit la primarie ceva taxa nu am modificat nimic nici la drum nici la trotuar,de la trotuar pana la magazin sunt aproximativ 5 metri