Forum Discuţii juridice Executare silită Recuperare bani executor judecatoresc
Discuție deschisă în Executare silită

Recuperare bani executor judecatoresc

Buna ziua.Am inaintat in instanta o cerere de suspendare a unei executari.
Eu am achitat integral catre executor suma executata.
La termenul de la judecatorie, judecatoarea mi-a zis ca pt a recupera acesti bani trebuie sa fac o cerere pe care sa o depun la dosar si sa platesc o taxa de timbru.
Cum ar trebui sa sune aceasta cerere?
Va multumesc.
Recapituland:
Dvs. sunteti in procedura de executare silita pt. o anumita suma, ati achitat-o la Executorul judecatoresc si acum ii vreti inapoi de la acesta ?

Este vorba de suspendare sau de intoarcerea executarii ?
Completati informatiile.
Da am achitat suma.
Eu am formulat o contestatie la executare, si pana la rezolvarea contestatiei am cerut suspendarea executarii.
Judecatorul m-a intrebat daca doresc sa imi recuperez banii, si mi-a zis ca trebuie platita o taxa de timbru si depusa la dosar o cerere prin care sa cer acesti bani inapoi.