Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Imobil inchiriat transformat in adapost pentru caini ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Imobil inchiriat transformat in adapost pentru caini comercializati, rezolvare situatie

Buna ziua.Va rog sa ma lamuriti ce pot face in cazul in care inchiriind o locuinta la tara m-am trezit cu trasformarea ei in adapost pentru cainii comercializati in UE de catre chiriasul care nu locuieste acolo avand in plata ingrijitori care locuiec in zona.
Nu am inchiriat cu contract si nu am fost informat ca se vor adapostii peste 40 caini si doresc sa evacuez cainii si sa dau afara persoana care in relitate nu locuieste acolo ci doar vine de 3-4 ori pe saptamana cateva ore.Cum ar fi normal sa procedea.Va multumesc.
florindanB, utilizator
Neincheierea contractului de inchiriere inseamna in "ochii" Anaf-ului evaziune fiscala.
Daca nu reusiti pe cale amiabila sa il convingeti sa plece, apelati la politie si instanta de judecata.
Sesizati in scris Primaria locala, Politia, Autoritatea pentru Supravegherea și Protecția Animalelor (ASPA), Autoritatea Naţională Sanitară Veterinară şi pentru Siguranţa Alimentelor (ANSVSA), Agenția Națională pentru Protecția Mediului (ANPM).