Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Cabinet kinetoterapie
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Cabinet kinetoterapie

Buna ziua
Doresc sa preiau o afacere cu un cabinet de kinetoterapie insa nu am studii in domeniu. Cum anume pot sa procedez sau trebuie sa merg in parteneriat cu cineva din domeniu
Fara sa fiti in domeniu, nu veti primi niciodata autorizare de la Directia de Sanatate Publica.

Cu toate acestea, ce doriit sa faceti, mai concret? Un cabinet medical? Sau doar parte de kinetoterapie, fara consult medical? Sfatul meu e sa lucrati cu cineva din domeniu - nu aveti de unde sa stiti toate dedesubturile, plus ca... repet, va trebuie cineva care sa si faca partea de kinetoterapie, nu numai angajatii...
Buna ziua, as vrea totusi,daca puteti,sa ma lamuriti intr-o privita: eu vreau sa deschid cabinetul,dar administratorul,in cazul meu doctorul, este doar angajat sau trebuie sa fie actionar al societatii?
cabinetul ofera atat consultatii medicale cat si kinetoterapii.
atzunel, utilizator