Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Proces la judecatorie pentru Contestare la executarea ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Proces la judecatorie pentru Contestare la executarea silita

in urma unei amenzi de la CNADNR din 2011, am platit doar amenda in suma de
28 euro, iar taxa de despagubire nu am platit-o deoarece in acea perioada cand am primit procesul-verbal in urma contestarii altor pagubiti Curtea Constitutionala a dat o Decizie de neconstitutionalitate prin care se spune ,,
Tarifele de despăgubire prevăzute de Ordonanţa Guvernului nr. 15/2002 privind aplicarea tarifului de utilizare şi a tarifului de trecere pe reţeaua de drumuri naţionale din România, aprobată cu modificări şi completări prin Legea nr. 424/2002 cu modificările şi completările ulterioare, aplicate şi contestate în instanţă până la data intrării în vigoare a prezentei legi se anulează".
Am fost la tribunal si apoi am asteptat sa primesc citatie pentru judecarea Contestatiei la Executare, iar CNADNR prin judecatorie a trimis o Intampinare.
Acum eu va intreb este necesar sa raspund la aceasta intampinare sau sa astept sa mi se dea termen de judecare pe fond de catre judecatorie asa cum
ma asteptam? Este obligatoriu acest raspuns in termen de 10 zile sau nu?
Va multumesc
~ Conținut șters la cerere ~
multumesc frumos pentru raspuns, dar va rog sa imi spuneti daca exista un document special pentru a raspunde?
gasesc undeva model?