Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 CAEN 7810 si CAEN 7830
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

CAEN 7810 si CAEN 7830

Buna ziua, am o nelamurire. Doresc sa infiintez un SRL pe CAEN 7810 Recrutare si plasare, dar am citit mai nou conditiile obtinerii de autorizatie, dificila acea garantie depusa la banca echivaland 25 salarii minime brute plus alte taxe, cat si acea conditie cu 25% din personal cu studii superioare si 3 ani experienta in unul din domeniile puse la dispozitie de ei.

Ar fi mai usor pe CAEN 7830 Management forta de munca , dar planul meu erste sa incasez comisionul direct de la angajatorul strain dupa ce acesta retrage banii din primul salariu al angajatului. Din cate stiu o firma de Managemant forta de munca nu poate pretinde comision decat de la client, dar nu poti avea nici o baza in oamenii dupa ce s-au vazut cu locul de munca obtinut, ce ma sfatuiti ?
Pentru ceea ce doriti sa faceti, codul CAEN 7810 este cel mai bine sa fie utilizat.
Cornel Vasile, Consilier juridic