avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 770 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 CAEN 7810 si CAEN 7830
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

CAEN 7810 si CAEN 7830

Buna ziua, am o nelamurire. Doresc sa infiintez un SRL pe CAEN 7810 Recrutare si plasare, dar am citit mai nou conditiile obtinerii de autorizatie, dificila acea garantie depusa la banca echivaland 25 salarii minime brute plus alte taxe, cat si acea conditie cu 25% din personal cu studii superioare si 3 ani experienta in unul din domeniile puse la dispozitie de ei.

Ar fi mai usor pe CAEN 7830 Management forta de munca , dar planul meu erste sa incasez comisionul direct de la angajatorul strain dupa ce acesta retrage banii din primul salariu al angajatului. Din cate stiu o firma de Managemant forta de munca nu poate pretinde comision decat de la client, dar nu poti avea nici o baza in oamenii dupa ce s-au vazut cu locul de munca obtinut, ce ma sfatuiti ?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 07:39, 15 Iunie 2015
Pentru ceea ce doriti sa faceti, codul CAEN 7810 este cel mai bine sa fie utilizat.
Ultima modificare: Luni, 15 Iunie 2015
Cornel Vasile, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Mru vs iru SLuiza SLuiza Buna ziua, am atestat pe ambele specializari, respectiv Manager resurse umane, Inspector resurse umane, in actul constitutiv am trecut doar codul caen 783 ... (vezi toată discuția)
C.e cod caen este nevoie? Mihai.Deac Mihai.Deac Buna ziua, stie cineva pentru activitate recrutare personal din Asia pentru angajatori din Romania ce cod CAEN este nevoie?7810 sau 7830?unele firme ... (vezi toată discuția)
Conditii speciale srl obiect de activitate referitor la plasarea fortei de munca? plummy plummy Pentru autorizarea la Registrul Comertului a activitatilor 7810 - Act. ale ag. de plasare a foreti de munca 7820 - Act de contractare, pe baze temporare, a ... (vezi toată discuția)