avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 214 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Declaratie de inactivitate
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Declaratie de inactivitate

Am si eu o problema.... pt cineva care a infiintat un SRL in iunie 2014, dar nu a avut activitate pe parcursul anului 2014, trebuia depusa declaratie de inactivitate pana la 01.03.2015. Si daca da, ce se mai poate face acum?

Alte discuții în legătură

Impozit forfetar pentru firma infiintata in ianuarie 2009 LucianUdrea LucianUdrea Buna ziua, Am si eu o problema. In Ianuarie anul acesta am infiintat un SRL. Atunci eram inca student si nu stiam cu ce se mananca toata treaba cu SRL-ul in ... (vezi toată discuția)
Srl-d obligatii fiscale semestru (fara activitate) claudia_d claudia_d As vrea sa ma lamureasca cineva (competent) daca firmele infiintate in 2011, care nu au avut activitate mai trebuie sa depuna ceva la semestru? Stiu ca s-a ... (vezi toată discuția)
Bilant 2009 victon victon Am constituit o societate SRL in luna mai 2009.In luna iunie am suspendat activitatea SRL-ului.Societatea din luna mai si pana la data suspendarii la Registrul ... (vezi toată discuția)