Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Plata la finante sau inselatorie - \'\'Legea ...
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Plata la finante sau inselatorie - ''Legea utilizatorilor de internet''

M - Finante Romania

Stimate domnule/doamna, conform legii UI (Utilizatorilor de Internet) aprobata de senat, taxa anula calculata care trebuie platita in 48h de la primirea acestui e-mail, este de: 278.00 RON. Deoarece dinamicitatea moneziilor in ultima perioada a crescut foarte mult, plata se va face prin BITCOIN, la adresa: 1Ph2M7uvzSJ6nrceUfygNo6EYWAhjvs1pv
ID-ul atribuit este: #24532, dupa efectuarea platii, taxa v-a fi stearsa automat din baza de date in cel mult 12h.
** De mentionat ca plata se poate face prin ZebraPay! ** ([ link extern ] )
Registrul taxel.Am primit acest email,nu am gasit legea dar in proiect scrie ca persoanele fizice nu sunt afectate de aceasta lege.Cum e corect si ce reprezinta acest mail.?#-o.
Este escrocherie. Statul roman nu accepta plati in BitCoin iar serviciile statului nu cer plati prin ZebraPay, PayPal, s.cl.
Metoda unora de a face bani, in cazul asta Bitcoin.