Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... Aviz de securitate si sanatate in munca
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

Aviz de securitate si sanatate in munca

Buna ziua ,
Un organism profesional infiintat in baza unei ordonante de urgenta a guvernului are nevoie de aviz de securitatea si sanatatea in munca ?
Multumesc
Andra Popovici
Buna ziua,
Orice angajator, cu exceptia celor care se inreg la ONRC, are obligatia sã obţinã autorizaţia de funcţionare din punct de vedere al securitãţii şi sãnãtãţii în muncã, înainte de începerea oricãrei activitãţi.