Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Pot solicita scris parchetului ^^ Fotocopierea xerox ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Pot solicita scris parchetului ^^ Fotocopierea xerox ^^ a unui dosar penal care a fost clasat ?

Buna ziua indresnesc in a solicita un raspuns la acest subiect- Sunt parte vatamata intr-un dosar clasat
Pot solicita prin cerere scrisa parchetului de pe langa judecatoria X - Obtinere si fotocopierea xerox integrala ( Tot dosarul ) a unui dosar ce a fost instrumentat si clasat- prin Ordonanta de Procuror ?- Ma refer la acte si anume: declaratii martori- declaratii faptuitori- expertize- procese verbale de constatare- comunicari si raspunsuri date de alte institutii catre parchet . Tot dosarul.
Ce trebuie sa fac ?
Va multumesc ,
soparla62, utilizator
Ce calitate ati avut in dosarul respectiv?
Reclamant parte vatamata
Da, aveti posibilitatea, solicitati in scris la parchet.
Intreb d.le, Patrascu Razvan Pot solicita copierea xerox integrala ? Delcaratii ale asa zisilor faptuitori- expertixe -adrese datate de catre alte intitutii catre parchet. Tot dosarul
Dvs aveti dreptul sa solicitati sa copiati tot dosarul, vedeti ce va raspunde procurorul, el hotaraste.