Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Termen la actiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Termen la actiune

Exista termen de introducere in instanta a unei actiuni principale pentru prescriptia dreptului material la actiune.
S-a cerut executarea silita si am pierdut termenul de contestatie la executare, am crezut ca nu se poate intampla nimic dupa 8 ani de la iesirea din termenul de prescriptie.
Termenul de prescripție este de 3 ani.