avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 601 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Nelamurire
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Nelamurire

In ce act intern pot gasi ce reprezinta prescurtarile referitoare la completul de judecata? Spre exemplu: Complet CC - CA20- Sectia Contencios; Complet AR9- Sectia Civila; Complet R3 -Sectia Civila; Complet F CC 12-
Va multumesc
Ultima modificare: Luni, 8 Iunie 2015
vasile2013, utilizator
Cel mai recent răspuns: AV. GABRIELA GERBER , Avocat 22:23, 8 Iunie 2015
CC camera consiliu;
C- complet;
A apel;
R recurs;
F fond;
numarul este nr completului de judecata .
Multumesc, insa tot ramane o nelamurire. Am vazut si complet AR 9 - inseamna apel recurs 9?...ar fi cam ciudat
Si am mai gasit si complet F U 12...Ma gandeam ca gasesc undeva interpretarea acestor ,,scurtaturi,,....
Ultima modificare: Luni, 8 Iunie 2015
vasile2013, utilizator
AR - apel, recurs
F U - fond, urgenta

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

La tb ce inseamna prescurtarile din denumirea completelor cc-ca14 si c14-ca sorincapitanescu sorincapitanescu Buna ziua, As avea si eu niste nedumeriri/intrebari La TB la sectia IX Adm si Fiscal ce inseamna prescurtarile din completele CC-CA14 si C14-CA Ambele ... (vezi toată discuția)
Rejudecare dupa casare UrsacheSoare UrsacheSoare Buna ziua, Am inceput un proces in 2009. Am depus actiunea in mod corect la Judecatorie. Insa judecatoria a considerat ca nu e competenta material sa judece ... (vezi toată discuția)