Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Nelamurire
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Nelamurire

In ce act intern pot gasi ce reprezinta prescurtarile referitoare la completul de judecata? Spre exemplu: Complet CC - CA20- Sectia Contencios; Complet AR9- Sectia Civila; Complet R3 -Sectia Civila; Complet F CC 12-
Va multumesc
vasile2013, utilizator
CC camera consiliu;
C- complet;
A apel;
R recurs;
F fond;
numarul este nr completului de judecata .
Multumesc, insa tot ramane o nelamurire. Am vazut si complet AR 9 - inseamna apel recurs 9?...ar fi cam ciudat
Si am mai gasit si complet F U 12...Ma gandeam ca gasesc undeva interpretarea acestor ,,scurtaturi,,....
vasile2013, utilizator
AR - apel, recurs
F U - fond, urgenta