Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Plata din disponibil la banca
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Plata din disponibil la banca

Buna ziua,

Contributiile, in cazul angajatorului(in acest caz SRL cu as.unic), se pot plati prin virament bancar din disponibilul aflat la banca?Daca da, atunci care este IBAN-ul aferent platii CAS, CASS, Contributia la Fondul de Somaj, creante salariale, etc.?

Va mutumesc.
Da, iar conturile IBAN le puteti afla din programul Ordine de plata pt Trezoreria de unde apartineti. Atentie ca exista 2 conturi, unul pt contributii sociale si unul pt impozitul pe veniturile din salarii 16%.
Ioan Petru Butariu, Contabil
Va multumesc frumos pentru raspuns.